Naar aanleiding van de Jeugdboekenmaand (maart) 2019 met als thema ‘vriendschap’ ging de bibliotheek van Tielt samen met onze leerlingen van 5WEW6b/MWE op zoek naar verrassende verhalen van vriendschap.

Niet elke vriendschap is een zacht roze kussentje waarop het gezellig neervlijen is. Sommige vriendschappen zijn solide als een blok beton. Andere vriendschappen hebben weerhaakjes en rafelranden. Nog andere vriendschappen kennen een begin, maar ook een einde. Als je maar diep genoeg graaft in je eigen verleden, stoot je vroeg of laat wel ergens op een vriendschap die niet beantwoordt aan het traditionele beeld dat je over vriendschap koestert.

Na workshops over storytelling door Sylvie Marie en over het bewerken van geluidsfragmenten in Audacity, trokken onze leerlingen in duo’s op pad en ze kwamen terug met twaalf hartverwarmende audioverhalen. Wie benieuwd is naar deze boeiende verhalen kan ze beluisteren op www.verhalenvanvriendschap.be. Heel warm aanbevolen!